Aktualności

        • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się dnia 26 czerwca 2026 r.

             

            Klasy 0-3:

            - godz. 8.00 spotkanie w sali gimnastycznej

            w budynku przy ul. Tysiąclecia - uczniowie wraz

            z Rodzicami i Wychowawcami spotykają się z Dyrektorem Szkoły,

            - godz. 8.15 - spotkanie w salach lekcyjnych z Wychowawcami,

            - godz. 9.20 - uczniowie wraz z Rodzicami udają się do Kościoła na Mszę św. o godz. 9.30.

             

            Klasy 4-8:

            - godz. 8.00 - spotkanie z Wychowawcami

            w salach lekcyjnych;

            - godz.8.45 - spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej;

            - godz.9.30 - Msza św. (uczniowie do Kościoła wychodzą z wychowawcami)

             

            Informuję, że w dniu 26.06.2026 r.  nie będzie dowozu uczniów do budynku szkoły.

          • Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego

          • 17.06 w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Nie tylko skarpetki – postacie Justyny Bednarek”. Miło nam jest poinformować, że praca uczennicy klasy 3a Kai Krauz zdobyła I miejsce, natomiast Agnieszka Szałajko i Karol  Florczak (również z klasy 3a) otrzymali wyróżnienia.
            W konkursie brali udział uczniowie ze szkół całego powiatu brzozowskiego.

                      Serdecznie gratulujemy sukcesu!

          • ,,Moje życie, moje decyzje”

          • A. Kaczmarski

            W dniu 3 czerwca w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Brzozowie odbyło się podsumowanie programu ,,Trzymaj Formę” oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Moje życie, moje decyzje”. Naszą Szkołę reprezentowała praca Julii Kruczek uczennicy klasy siódmej B.

            "Trzymaj Formę!" to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. Podczas miłego spotkania młodzież została zapoznana z zasadami zdrowego odżywiania.

            Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali pięknymi nagrodami. Dziękujemy koordynatorowi powiatowemu programu Pani Małgorzacie Szpiech za świetną atmosferę podczas jego realizacji.

          • „Palisz płacisz, życie tracisz”

          • M. Zajdel

            To jedno z haseł, do którego w swoim występie nawiązali uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie podczas Światowego Dnia bez Tytoniu,  który odbył się w dniu 29 maja w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Brzozowie.  Podczas w/w imprezy  oświatowo -  zdrowotnej rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, którego celem było  promowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie świadomości na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci. Prace konkursowe w ciekawy i pomysłowy sposób przedstawiały negatywne skutki palenia papierosów oraz zachęcały do życia wolnego od dymu tytoniowego. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace wyróżniały się starannością wykonania i oryginalnością.

            Dopełnieniem spotkania była część artystyczna z udziałem naszych uczniów, którzy zaprezentowali wiersze oraz piosenki promujące niepalenie oraz zdrowy styl życia. Grupa młodych artystów wystąpiła w składzie: Lara Antoń, Szymon Sroczyński, Nikola Pytlak, Maja Puszkar, Nikola Puszkar, Oliwia Organ, Gabriela Dudek oraz  Sara Jurek.

            Wszyscy uczniowie biorący udział występie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Dziękujemy!

             

            Dziękujemy p. Małgorzacie Szpiech – pracownikowi Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Brzozowie za zaproszenie i ciepłe przyjęcie!

          • Sukces naszych uczennic w II Gminny Festiwalu Maryjnym w Starej Wsi

          • N. Florczak – Mendyka

            Utalentowane muzycznie uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Gminnym Festiwalu Maryjnym „Pod płaszczem Maryi” w Starej Wsi.

            Głównym celem festiwalu było pielęgnowanie polskich pieśni Maryjnych, umożliwienie społeczności lokalnej aktywnego uczestnictwa w kulturze. Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę w trzech kategoriach: soliści -  Amelia Sowińska, wykonała pieśń "Mario śliczna Pani", duet – Hanna Stawecka i  Anna Dudycz zaśpiewały pieśń "Matka, która pod krzyżem stała" i zespół instrumentalny: keyboard – Maja Obłój, skrzypce – Nela Baran, flet poprzeczny – Emilia Glazer poruszył serca publiczności, wykonując pieśń "Ave Maria".
            Amelia zajęła II miejsce, zarówno duet jak i zespół instrumentalny miejsce I. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci pięknych aniołków. Po przesłuchaniu, które odbyło się 6 czerwca wszystkie uczestniczki z naszej szkoły zostały zaproszone na II Gminny Festiwal Maryjny 7 czerwca, podczas którego zaprezentowały pieśni, dzięki którym uplasowały się na poszczególnych miejscach.                                                                                                                                              
            Dziękujemy naszym uczennicom za piękny występ,  rodzicom za zaangażowanie i obecność podczas występu. Udział w festiwalu był piękna ucztą duchowa, za co dziękujemy młodym artystkom.  
            Opiekę nad uczennicami sprawowały pani Nina Florczak – Mendyka i pani Barbara Frańczak.

             

        •       HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW- Budynek A
          • HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW- Budynek A

          • E. Bąk

                          17.06. (środa) KLASY VIII

            1 lekcja kl. VIII c

            3 lekcja kl. VIII b

            4 lekcja kl. VIII a

             

                          18.06. (czwartek) KLASY VI

            1 lekcja kl. VI d i VI c

            3 lekcja kl.VI b

            4 lekcja kl.VI a

             

                         19.06. (piątek) KLASY V

            1 lekcja kl. V b

            2 lekcja kl. V a

            3 lekcja kl. V c

            Klasy przychodzą pod opieką nauczyciela uczącego na danej lekcji. Uczniowie, którzy z różnych względów nie będą w danym dniu w szkole proszeni są o oddawanie podręczników wcześniej.
            Zwrot podręczników jest obowiązkowy!

          • Wyniki konkursu „Z frazeologią za pan brat”.

          • Nina Florczak - Mendyka

            9 czerwca br. osiemnaścioro uczniów z klas V- VIII wzięło udział w konkursie „Z frazeologią za pan brat”, będącym podsumowaniem innowacji pedagogicznej „Frazeologiczne odkrycie tygodnia”. Głównym celem innowacji było:

            - wzbogacenie słownictwa,

            - zwiększona motywacja do uczenia się zagadnień
            z zakresu języka polskiego,

            - atrakcyjniejsze lekcje języka polskiego,

            - zwiększenie sprawności w zakresie rozumienia związków frazeologicznych,

            - rozwinięcie aktywności uczniów w zakresie używania związków frazeologicznych.

            Uczniowie przez cały rok szkolny, co tydzień, poznawali nowy związek frazeologiczny, jego pochodzenie, znaczenie i umiejętne posługiwanie się poznanymi związkami frazeologicznymi w mowie i piśmie.

             

            Wszyscy uczennicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością frazeologizmów, ale na podium uplasowały się następujące osoby:

            I miejsce Maja Szlama  kl.7b

            II miejsce Dominik Folta kl. 8a

            III miejsce Zofia Sroczyńska kl. 8c

             

             

            Gratuluję zwycięzcom i wszystkim
            uczestnikom konkursu.


            Dziękuję Radzie Rodziców
            za dofinansowanie nagród.

          • Dzień Dziecka

          • M. Haduch-Kędra

            Dnia 29 maja przy Szkole Podstawowej przy ulicy Tysiąclecia odbył się Dzień Dziecka z mnóstwem atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji dmuchańce – zamek do skakania oraz dwie duże zjeżdżalnie. Kolejną atrakcją przygotowaną dla dzieci były pyszne lody od „Fantazja smaków”. Dziewczynki z klasy VI zamieniły się w mistrzynie malowania twarzy, tworząc prawdziwe dzieła sztuki na twarzach naszych najmłodszych uczniów.
            W strefie kreatywnej nie zabrakło również tatuaży brokatowych.

            Pogoda w tym dniu była piękna i słoneczna. Było dużo radości i emocji płynących ze wspólnie spędzonego czasu. Wydarzenie przygotowano przy dużym zaangażowaniu Rady Rodziców.

            Dzień Dziecka w brzozowskiej podstawówce upłynął w radosnej atmosferze. Było aktywnie, kolorowo i z dużą dawką dziecięcego entuzjazmu. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

          • Odpłatność za obiady za miesiąc czerwiec.

          • Odpłatność za obiady za miesiąc czerwiec

            dla klas  0-8  wynosi: 136 zł.

             

            Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2025/2026 wynosi 8 zł za jeden posiłek.

            Płatności za obiady w każdym m-cu należy

            dokonywać do 15 danego m-ca.

             

            Dane do przelewu:

            Nr konta 73 1020 2980 0000 2302 0091 2725

            Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie

            Tytułem: Opłata za obiady ( imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, BUDYNEK) 

             

            W przypadku zgłoszonej nieobecności w miesiącu poprzednim,

            prosimy o kontakt z intendentem w celu ustalenia bieżącej

            kwoty do zapłaty

            ( kontakt telefoniczny lub osobisty).

            Budynek A – 785 948 083

            Budynek B – 695 963 117

          • Kangur Matematyczny 2026

          • Z. Cesarz

            19 marca kolejny już raz uczniowie zmagali się z zadaniami na Międzynarodowym Konkursie Matematyczny Kangur.

             

            W tym roku na 52 uczestników konkursu 7 uczniów uzyskało wyróżnienie. Najmłodszą wyróżnioną uczestniczką jest Ania Dudycz z kl. 2c. Pozostali wyróżnieni uczniowie to: Hania DataJanek Tabisz – z kl. 4b, Klara Dmitrowska z kl. 5b i trójka ósmoklasistów: Witek DataDominik Folta z kl. 8a oraz Wojtek Popławski z kl. 8b.

             

            Gratulujemy Wszystkim uczestnikom i mówimy: „ …do zobaczenia za rok …

             

            Ósmoklasistów żegnamy i życzymy im, aby dobrze czuli się w nowych szkołach, które wybrali, no i oczywiście zachęcamy ich, aby za rok również wystartowali w Kangurze – tym razem już na poziomie JUNIOR

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
      • 134341937 (budynek A)
      • ul. Parkowa 5
        36-200 Brzozów
        Poland
      • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 402530